wstecz

Najlepsze kolory ubrań dla brunetek

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużo zmienić potrafi dobór garderoby w kolorach odpowiednich do odcienia naszych włosów, oczu czy karnacji. Dziś skupimy się na tym pierwszym, a konkretnie na próbie odpowiedzi na pytanie: „Jakie kolory ubrań dla brunetek będą najlepsze?”. Panie o ciemnych kosmykach mają szereg możliwości, jeśli chodzi o różne palety kolorystyczne pasujące do ich włosów. Dlaczego to tak ważne? Nie od dziś wiadomo, że pewne zestawienia barw wyglądają lepiej, inne – gorzej. Są więc kolory, które złączone ze sobą wzajemnie się komplementują i podkreślają. Dla brązowych odcieni są też palety barw, które wizualnie wyglądają z nimi po prostu dobrze i twarzowo.

Jakie kolory ubrań pasują do brunetek?

Brunetki wyglądają dobrze w wielu energicznych i wyrazistych kolorach. Świetnym tego przykładem są stylizacje, w których dominuje intensywny róż. Stanowi on ciekawy kontrast dla ciemnych włosów, jednocześnie podkreślając ich barwę. Dobrym wyborem, jeśli chodzi o kolory ubrań dla brunetek są także elementy garderoby w odcieniach butelkowej zieleni. Modny od kilku sezonów kolor z pewnością dosyć łatwo będzie znaleźć w różnych sklepach odzieżowych. Wielu stylistów poleca także granat, który również należy do dosyć intensywnej grupy barw, ale jednocześnie jest dosyć uniwersalny i nadaje się na różne okazje i pory roku. Jeśli jesteś brunetką i na co dzień preferujesz noszenie outfitów w jasnych odcieniach, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jasne kolory (choć nie wszystkie!) bardzo dobrze komplementują ciemną, intensywną barwę Twoich włosów. Dobór poszczególnych elementów stroju na zasadzie kontrastu to popularny zabieg stosowany przez wielu stylistów, dlatego biały kolor będzie tutaj strzałem w dziesiątkę. Nieco bardziej energiczne, ale nadal jednak jasne kolory ubrań dla brunetek to żółty i musztardowy, które idealnie sprawdzą się w cieplejszych miesiącach 

Stylizacje dla brunetek

Wiemy już, jakie kolory ubrań dla brunetek sprawdzą się najlepiej. Czas więc na garść inspiracji z konkretnymi zestawami, które będą dobrze wyglądać na paniach o ciemnych włosach. Jeśli zaintrygowała Cię informacja o schlebiającym brunetkom mocnym różu to pokochasz naszą pierwszą propozycję. Wyrazisty różowy komplet z marynarką i spodniami, a do tego klasyczne czarne szpilki to świetna propozycja na wyjście na miasto. Jeśli natomiast szukasz czegoś, co możesz założyć do pracy to polecamy klasyczny, kremowy sweter, a do tego jasne lub białe jeansy. Uzupełnienie stylizacji czarnymi dodatkami jeszcze dokładniej wyeksponuje ciekawą urodę brunetek. 

Sukienki dla brunetek

Rozglądając się za stylizacją na wesele, randkę czy do pracy także ważne są odpowiednie kolory ubrań dla brunetek i ich znajomość podczas zakupów. Szukając właściwej sukienki dla pań o ciemnych włosach wystarczy skupić się na doborze i zestawieniu kluczowych barw, które zostały wymienione we wcześniejszych akapitach. Warto dodatkowo pamiętać o dostosowaniu naszego stroju do okazji. Przykładowo, choć białe sukienki dla brunetek to strzał w dziesiątkę na chrzest czy rodzinny obiad, to jednak na wesele lepiej z takiej opcji zrezygnować. Brunetka równie szałowo będzie wyglądać w musztardowej czy granatowej sukience.