wstecz

W co ubrać się na chrzciny? Jaki strój będzie stosowny?

Chrzest jest jedną z ważniejszych rodzinnych uroczystości. Zwykle zbiera się na nich zarówno bliższa, jak i dalsza rodzina, toteż przyjęcie wyprawiane po kościelnych obrzędach odbywa się najczęściej w wynajętym lokalu. Jest to jasny sygnał dla gości, że strój, w którym będą się prezentować powinien być w eleganckim, odświętnym stylu. Jeśli dostałeś właśnie zaproszenie na tego typu uroczystość i głowisz się właśnie, w co się ubrać na chrzciny to dobrze trafiłaś! W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i podrzucić garść inspiracji - zapraszamy do lektury!

Co ubrać na chrzest swojego dziecka?

Choć jest to uroczystość, w której najważniejszą rolę odgrywa dziecko to jednak nie da się ukryć, że jako jego rodzic będziesz tego dnia na ciągłym świeczniku. Ważne jest więc, żeby nie zapomnieć w tym dniu o sobie. Wiele młodych mam zastanawia się, w co się ubrać na chrzciny swojego dziecka. Czy istnieją niepisane nakazy i zakazy, których należy w tym dniu przestrzegać? Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego stroju? Zacznijmy od ogółu - kolorów. W tym przypadku odradzamy raczej czerń - choć niezwykle elegancka to jednak może źle się kojarzyć w dniu tak radosnej uroczystości, jak chrzest Twojego dziecka. Poza tym, reszta barw jest raczej dozwolona, niemniej jednak styliści polecają szczególnie pastelowe, jasne odcienie oraz klasyczną biel. W zimniejszych miesiącach idealnie sprawdzą się dwuczęściowe komplety (np. marynarka ze spodniami), w których będziesz wyglądać nie tylko elegancko, ale i kobieco. Świetnym uzupełnieniem stylizacji będzie, np. gruby pasek wiązany w talii, który podkreśli Twoje kształty. W cieplejszym okresie najlepiej sprawdzą się sukienki. Dobrym wyborem będzie na pewno klasyczna sukienka midi czy zwiewna, szyfonowa kreacja. Jeśli chodzi o wzory - od kilku sezonów niezwykle modne są kwiaty i subtelne grochy. Należy pamiętać, że poza wyglądem równie ważny jest Twój komfort. Tego dnia będziesz zapewne dużo czasu spędzać “na nogach”, często z dzieckiem u boku, dlatego powinnaś postawić na coś, w czym będziesz czuć się swobodnie. Mamy nadzieję, że teraz już lepiej wiesz, w co się ubrać na chrzciny swojego dziecka!

Jak ubrać się na chrzciny jako gość?

Jeśli jesteś zaproszona na tę uroczystość w takiej roli - tutaj sprawa jest już łatwiejsza, ponieważ Twoim jedynym zadaniem tego dnia jest pojawienie się na chrzcinach. Mimo to, wielu stylistów często dostaje pytania dotyczące tego, w co się ubrać na chrzciny jako gość. Możesz więc postawić na kreację, która niekoniecznie jest superkomfortowa, ale za to wygląda na Tobie obłędnie. Ważne jednak, żeby pamiętać, iż jest to raczej spokojna, dziecięca uroczystość, na której nie sprawdzą się, np. efektywne kreacje z cekinami. W tym przypadku również możemy postawić na coś stonowanego, jak np. obcisła sukienka w kolorze pudrowego różu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się na chrzciny w czerwonej sukience czy wyrazistej marynarce w kwiaty. Należy jednak wtedy podejść bardzo ostrożnie do dodatków i makijażu - w tym przypadku mniej znaczy więcej.