wstecz

Sukienki ołówkowe - dla kogo?

Od kilku lat sukienki ołówkowe przeżywają swoisty renesans. Jakiś czas temu wróciły do łask i od tego momentu pojawiają się niemal w każdym sezonie zarówno wielkich domów mody, jak i popularnych sieciówek odzieżowych. Stale rosnące grono fanek tego typu fasonu nie wzięło się znikąd. Sukienki ołówkowe mają wiele atutów wpływających pozytywnie na wygląd ich właścicielek. Pięknie opinają ciało, podkreślając jednocześnie kobiece kształty i nadają stylizacji seksapilu, a paniom - pewności siebie. Natomiast coś, co dla jednych może być zaletą, dla innych będzie już wadą. Zanim zdecydujesz się na wybór tego typu kreacji, warto dowiedzieć się, jakie typy figury mogą na niej skorzystać, a jakie nie - czyli poznać odpowiedź na podstawowe pytanie: “Sukienki ołówkowe - dla kogo będą odpowiednie?”.

Na pewno nie jest to fason, który będzie wyglądał korzystnie na każdym typie sylwetki. Przykładowo raczej odradzamy sięganie po takie sukienki przez panie, których figura przypomina odwrócony trójkąt - czyli szerokie ramiona, brak wcięcia w talii i wąskie biodra. Świetnie wyglądać natomiast będą na kobietach o figurze klepsydry lub kolumny. W pierwszym przypadku sukienka opinająca ciało, podkreślająca krągłości została właściwie stworzona dla pań z sylwetką klepsydry. Sylwetka kolumny może również bardzo skorzystać na noszeniu sukienek ołówkowych. Kluczowe w tym przypadku będzie, np. dobranie do nich paska, który wykreuje wcięcie w talii, którego brak kobietom o takiej posturze. Choć może się to wydawać zaskakujące, tzw. “pencil dress” są trafionym wyborem również w przypadku figury gruszki. Należy tutaj zadbać jedynie o wybór wzorzystej góry sukienki, która wizualnie zniweluje dysproporcje na poziomie ramiona - biodra.

Sukienka ołówkowa - co to znaczy?

Wiemy już na jakich sylwetkach sprawdzą się sukienki ołówkowe, natomiast co kryje się tak naprawdę pod tą nazwą? Jeśli zastanawiacie się wpisując w wyszukiwarkę “sukienka ołówkowa”, co to znaczy to w poniższym artykule znajdziecie odpowiedź. To, czym charakteryzuje się ten fason to przede wszystkim, wspomniany już wcześniej, opinający ciało materiał. Fason wizualnie przypomina poniekąd ołówek, czemu zawdzięcza swoją nazwę. Wylansowany został przez gwiazdy kochające łączyć seksapil, kobiecość i elegancję. Uwielbia je, np. Kim Kardashian czy Beyonce, w Polsce fankami sukienek ołówkowych są m.in. Natalia Siwiec i Doda.

Kreacje tego typu pasują zarówno na co dzień, jak i na bardziej oficjalne wyjścia. Wszystko zależy od tego, jak ostatecznie się wystylizujemy i z jakich materiałów będziemy korzystać. Przykładowo bawełniane modele z krótkim czy długim rękawem sprawdzą się świetnie na co dzień. Szczególnie popularne stają się wiosną i jesienią, kiedy temperatury nie są bardzo wysokie ani niskie. Jeśli ciekawi cię to, jakie buty do ołówkowej sukienki tego typu sprawdzą się najlepiej to podpowiadamy, że strzałem w dziesiątkę w stylizacji casualowej będą tutaj białe sneakersy czy trampki. Na duże wyjścia największy efekt zrobią szpilki. Zestawione z tak kobiecym fasonem sprawią, że poczujesz się jak królowa wieczoru!