Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

poniedziałek, 9th Wrzesień 2019

Vissavi x Olcyk (2)


Doskonale wiecie, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Mimo iż, podczas rozmów kwalifikacyjnych nie powinno zwracać się uwagi na wygląd kandydata, a na jego kompetencje, to badania wykazują, że w przeciągu niecałej minuty kształtuje się pierwsze wrażenie, które może trwać nawet do 6 miesięcy. Dlatego jeśli jesteś przed rozmową kwalifikacyjną, a chcesz wypaść jak najlepiej, to przeczytaj kilka naszych wskazówek dotyczących odpowiedniego wyglądu.

ówną zasadą jest, aby strój był schludny i czysty. Jeśli wydaje Ci się, że nikt nie zobaczy małej plamki po kawie na Twojej koszuli, możesz się mylić. Szczegół, ale może wpłynąć na dalszy przebieg rekrutacji.

Outfit należy dopasować do charakteru stanowiska, o które się starasz. Jeśli aplikujesz na dyrektora wydziału finansowego w banku, musisz wyglądać bardzo profesjonalnie i wybrać eleganckie, biznesowe ubrania. Najlepszym wyborem będą stonowane kolory. Omówmy kilka z nich:

Damski garnitur– składa się z marynarki oraz spodni często tego samego koloru lub podobnych odcieni. Stawiaj na klasyczny krój, który pokaże Twojemu przyszłemu pracodawcy, że jesteś niezwykle profesjonalna. Połącz go z elegancką bluzką lub koszulą.

Projekt bez tytułu - 2019-09-09T104324.685

1. Żakiet JOSIE 2. Spodnie KEBO

Kostium- podobnie jak w przypadku garnituru, składa się on z marynarki, jednak spódnica zastępuje miejsce spodni . Pamiętaj jednak o jej długości, bowiem zbyt krótka może negatywnie wpłynąć na Twój obraz w oczach pracodawcy. Najbezpieczniejsza będzie ołówkowa spódnica sięgająca kolan lub niewiele powyżej nich .

Projekt bez tytułu - 2019-09-09T104815.953

1. Żakiet AIDAN 2. Spódnica METTY

Sukienka- jest równie elegancka, musisz jednak pamiętać, tak jak w przypadku spódnicy, aby nie była ona zbyt krótka. Ważny jest również jej krój, postaw na sukienkę ołówkową, żakietową lub lekko oversize. Zwróć uwagę również na dekolt, zbyt głęboki nie w każdym przypadku będzie działał pozytywnie.

Projekt bez tytułu (34)

1. Sukienka VESA 2. Sukienka NOARIA

Dodatki- Unikaj kolorowej, rzucającej się w oczy biżuterii, w tej kwestii postaw na minimalizm. Buty wybierz z zakrytymi czubkami i obcasem o średniej wysokości.

Jeśli natomiast starasz się o stanowisko w dziale kreatywnym, możesz pozwolić sobie na więcej ekstrawagancji. Wybierz garnitur lub sukienkę w ciekawej kolorystyce.

Projekt bez tytułu - 2019-09-09T110116.037

1. Żakiet FERRO i spodnie EFRENO 2. Żakiet JOSIE i spodnie KEBO

Projekt bez tytułu (35)

1. Sukienka ALUNA 2. Bluzka ELISE i Spodnie ELLIS

Pamiętaj jednak, że niezależnie czy zastanawiasz się, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną do biura, banku czy sklepu, strój powinien być dla Ciebie komfortowy. Jeśli będzie Ci niewygodnie, ciężko będzie Ci się skupić na rozmowie z pracodawcą.

Projekt bez tytułu (36)

1. Bluzka JAGO i spódnica SAVANNAH 2. Bluzka MARITA i spódnica GALA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *