Jak dobrać sukienkę do swojej figury

środa, 31st Lipiec 2019

Sukienka, to nieodłączny element kobiecej garderoby i bez wątpienia synonim kobiecości. Jeżeli chcesz poczuć się pięknie i wyjątkowo, musi ona być odpowiednio dobrana do Twojej figury. Skorzystaj z naszych wskazówek i dowiedz się jaka sukienki podkreśli atuty Twojej sylwetki jednocześnie maskując jej niedoskonałości.

Wyróżniamy pięć podstawowych typów sylwetki: klepsydra, gruszka, rożek, jabłko, kolumna.

 

Klepsydra (1)

Jest to jeden z najbardziej pożądanych typów sylwetki. Jej zdecydowanym atutem są dobrze zachowane proporcje między szerokimi ramionami oraz pełnymi biodrami, a także wyraźnie zaznaczona wąska talia. Ten typ sylwetki jest domeną szczupłych kobiet, jak i przedstawicielek zaokrąglonej budowy ciała. Jednak w tych obu przypadkach świetnie się prezentuje i daje wiele możliwości stylizacyjnych. Stawiaj na sukienki ołówkowe oraz na sukienki z wiązaniem w talii, w których będziesz wyglądać perfekcyjnie. Unikaj jednak sukienek odcinanych pod biustem, które zamaskują Twoją wąską talię. Kobiety o figurze klepsydry mają większy biust, dlatego najlepsze będą dekolty kształcie litery V.

Projekt bez tytułu - 2019-07-30T094340.939

1.Sukienka HEMARIA 2. Sukienka GALAXY 3. Sukienka OVINA


Klepsydra (2)

Charakteryzuje się wąskimi ramionami, małym biustem, szerokimi biodrami oraz masywnymi udami. Wybierając stylizacje dla gruszki, warto przede wszystkim skupić się na wyrównaniu dysproporcji na linii biodra-ramiona. Zatem najlepszym fasonem sukienki jest ta z dopasowaną górą i lekko rozkloszowanym dołem. Postaw bufiaste rękawy, falbany stanowiące wykończenie ramiączek, które pozwolą Ci wizualnie poszerzyć górną partię ciała. Unikaj sukienek bombek i sukienek z baskinką, które niepotrzebnie poszerzą optycznie Twoje biodra. Idealnym dekoltem dla Ciebie będzie łódka i kwadrat.

Projekt bez tytułu - 2019-07-30T094608.868

1.Sukienka MONARDA 2. Sukienka TIBURA 3. Sukienka ARUMA


Klepsydra (3)

Jest to przeciwieństwo figury gruszki. Charakteryzuje się dysproporcją między ramionami a wąskimi biodrami i słabo zarysowaną talią. Kobiety o takim typie sylwetki powinny skupić się na optycznym poszerzeniu dolnych partii ciała. Idealną sukienką dla kobiet o figurze rożka jest fason z dopasowaną górą i mocno marszczonym, rozkloszowanym dołem. Doskonałym wyborem są również sukienki-bombki oraz sukienki z baskinką, które dodają objętości wąskim biodrom. Warto zadbać o dość głęboki dekolt, najlepiej w kształcie litery U lub V.

 Projekt bez tytułu - 2019-07-30T095429.977

1.Sukienka LEONITA 2.Sukienka MONTIA 3. Sukienka RAJA


Klepsydra (5)

Kobiety o takim typie sylwetki mają obfity biust, szerokie ramiona oraz biodra, a także szczupłe nogi. Cechą charakterystyczną jest brak talii, dlatego też świetnie sprawdzą się paski, które ją podkreślą. Stawiaj na sukienki oversize oraz na sukienki odcinane pod biustem. Warto wybierać ubrania z delikatnych materiałów tj. satyna, atłas czy tafta.

Projekt bez tytułu - 2019-07-30T095921.193

1.Sukienka STELLA 2. Sukienka DAFNE 3. Sukienka EVENA


Klepsydra (4)

Ten typ figury charakteryzuje jednolitość, ponieważ ramiona i biodra mają tę samą szerokość, wcięcie w talii jest mało widoczne, a uda są przedłużeniem linii bioder. Najlepszym wyborem jest sukienka z dopasowaną górą i mocno marszczonym dołem lub sukienka oversize. Zdecydowanie unikaj bufiastych rękawów, które poszerzą Twoje ramiona. Jako dodatki stawiaj na paski w kontrastującym kolorze z sukienką.

Projekt bez tytułu - 2019-07-30T102512.401

1. Sukienka RIMOSA 2. Sukienka BELLEZA 3. Sukienka DAFNE

Jeżeli pomimo wskazówek nadal nie potrafisz określić swojego typu sylwetki, zapraszamy Cię do naszych sklepów stacjonarnych, w których wykwalifikoway personel z pewnością pomoże Ci w doborze idelanej dla Ciebie kreacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *