„Modowa marka z Rzeszowa podbija serca Polek”

czwartek, 16th Marzec 2017

agata 1

Modowa marka z Rzeszowa podbija serca Polek.

Zaczęło się od pięciu fasonów, zaprojektowanych po to, by ratować sprzedaż. Dziś Agata Łokaj, założycielka Vissavi, mówi, że wejście w branżę producencką było jej najlepszą decyzją. Marka, której specjalnością są sukienki, obecna jest już w niemal 70 polskich sklepach. Właśnie otwiera się w Warszawie kolejny firmowy butik i planuje dalej rozwijać swoją sieć. To sukces całego zespołu, który tworzą i którym rządzą kobiety. Chociaż pierwszym inwestorem był mężczyzna…

.

agata 2

Sukienka Vissavi NURIA

.

Zawsze chciałam pracować na własny rachunek, być niezależną. Skończyłam studia z marketingu i zarządzania i postanowiłam założyć firmę. Opowiada Agata Łokaj, uśmiechając się na wspomnienie czasów, kiedy miała więcej entuzjazmu niż wiedzy na temat prowadzenia działalności gospodarczej. Ale dzięki temu miałam odwagę i nie szukałam z wyprzedzeniem przeszkód, które mogły mnie zniechęcić do biznesowego ryzyka.

W ciągu 15 lat wartość marki Vissavi wielokrotnie wzrosła (…) Sukces sprawił, że firma zaczęła rozszerzać autorską kolekcję o sukienki, żakiety, płaszcze itd. W końcu całkiem zrezygnowała z importu rzeczy gotowych i zaczęła tworzyć ubrania pod własną marką. 

Właśnie poczucie smaku właścicielki, jej umiejętności odgadywania kobiecych gustów i pracy z ludźmi sprawiają, że ubraniowa marka z Rzeszowa odnosi coraz większe sukcesy. Dziś firma współpracuje na stałe z kilkunastoma takimi zakładami na Podkarpaciu. Jej serce stanowi zespół kreatywny, którym kieruje szefowa firmy. 

.

agata 3

 

Sukienka Vissavi PAPAYA, Sukienka Vissavi ARCO

.

Najpierw analizujemy trendy, jakie będą obowiązywać w danym sezonie. Oglądamy pokazy mody, sprawdzamy trendbooki. Wybieramy to, co nam się podoba, czego potrzebują nasze klientki i na tej podstawie wypracowujemy założenia do pracy nad konkretnymi projektami. 

Konstruktor przygotowuje formy i powstają prototypy. Wykonanie ubrania o dobrej konstrukcji, które będzie dobrze leżało na wielu sylwetkach, jest sztuką. To wymaga czasu, warsztatu i odpowiednich nakładów finansowych. Chcemy mieć pewność, że ubrania będą dobrze się układać, mają odpowiednie dekolty, rękawy, długości. Nie robimy sztuki dla sztuki, ale ubrania dla kobiet, które mają je nosić, dobrze się w nich czuć i pięknie wyglądać.

ZDJĘCIA: Krzysztof Łokaj

Więcej w BIZNES&STYL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *